NAŠE KÁVA – vyberte si tu svoj

Každou kávu Vám rádi připravíme podle Vaší chuti a Vámi vybraného způsobu přímo v kavárně.

Vybrat si můžete z několika druhů káv.

Co můžete ochutnat:

GUATEMALA FINCA LA PAZ WASHED – ROBUSTA

Káva typu robusta je vyhledávána pro svůj vyšší obsah kofeinu, který může být v porovnání s některou arabikou i dvojnásobný. Využívá se také pro míchání espresso směsí, ve kterých dodává žádanou „sílu“ a navíc velmi pozitivně ovlivní cremu na Vašem šálku espressa.

Tato robusta je washed neboli „praná“ – zrníčka jsou zpracována mokrou metodou, a díky tomu má káva jasnou, čistou, výraznou chuť.

Guatemalu tvoří rozmanité oblasti pro pěstování kávy, především na jihu země se nachází vysoké svahy s velmi úrodnou půdou. Její podnebí s konstantní vlhkostí je jako stvořené pro kávovníky.

Káva Robusta Guatemala je lahodným klenotem. Robusta má jemnou příchuť čokolády a vůní sladkých mandlí. Ideální pro ty, kteří preferují sladší kávový mok.

Robusta Guatemala obsahuje více kofeinu, hodí se na ranní „nakopnutí“ :-).

 

GUATEMALA FANCY SHB EP E1 JAGUAR WASHED

Guatemalské kávy nabízejí několik výjimečně rozdílných regionálních chuťových profilů. V jejich škále jsou zastoupeny jak sladké kávy s tóny kakaa a karamelových bonbonů, tak kávy bylinné, citrusové nebo květinové, které mívají říznou kyselost.

V zemi je téměř 100 000 producentů kávy, vesměs vlastníků malých farem.

ETHIOPEA MOCCA SIDAMO GRANDE 2 WASHED

Rozsáhlé míšení druhů a odrůd kávovníků pocházejících z Etiopie je v pozadí značného potenciálu unikátních chutí těchto káv. Jsou proslavené nezvykle jasnými a elegantními květinovými, bylinnými a citrusovými tóny.

Etiopie je často považována za kolébku kávovníku arabského. Etiopie nemá mnoho kávových farem, kávovníky rostou v sadech, lesích, polo lesích nebo plantážích.

INDONESIA PAPUA NEW GUINEA SIGRI AA WASHED

Papua-Nová Guinea produkuje kávy, které mají hustou texturu, mírnou až střední kyselost a rozsah chutí od bylinných, dřevěných až po ty, jež připomínají tropické ovoce nebo tabák.

Převaha kávovníků roste na zahradách a v sadech drobných pěstitelů, něco na plantážích a malé procento patří státu. Na kávě závisí živobytí dvou až tří milionů lidí.

CUBA SUPERIOR SERRANO LAVADO

Kubánské kávy mají různou reputaci, ale některé jsou vysoce ceněné. Vesměs mají těžká těla s nízkou kyselostí, vyváženou sladkostí a zemitými tabákovými tóny.

Domácí spotřeba převyšuje produkci, proto se vyváží pouze malé procento kávy. Jen malá část země má výšku vhodnou k pěstování výběrových káv, ale na minerály bohatá půda a klima její potenciál zvyšují.

COLUMBIA SUPREMO SCREEN 17/18 EP HULIA/ COLUMBIA SUPREMO MEDELLIN DECAFFEINATED

Kolumbijské kávy jsou vesměs bohaté s plným tělem. Škála jejich chutí je široká od sladkých, ořechových a čokoládových po květinové, ovocné a téměř tropické tóny.

Kolumbijské hory ovlivňují různá mikroklimata, která propůjčují kávě unikátní vlastnosti. V závislosti na regionu se sklízí jednou, či dvakrát ročně.

KONGO KIVU 4 LAKE DOMAINE KATALE

V šálku kávy arabika Kongo Kivu se dokonale skloubí střední acidita divokých višní a černého rybízu se skořicovou sladkostí.

Přírodní klimatické a zeměpisné podmínky východního regionu Demokratické republiky Kongo jsou ideální pro pěstování kvalitní výběrové kávy.

Káva se pěstuje v nadmořské výšce od 1500 – 2000 m. n. m. u jezera Kivu. Sklizeň kávy do značné míry ovlivnila dlouhotrvající občanská válka. Po skončení vojenského konfliktu Kongo zažívá kávovou renesanci. V kávě Kongo Kivu se nachází spousta aromatických vůní.

 PERU SHB EP FINCA ROSENHEIM, VILLA RICA

 

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší! Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče, přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Tuto kávu si prostě nemůžete nechat ujít.

LAKY ESPRESSO SMĚS

U šálku kávy z naší espresso směsi, se rázem ocitnete na dovolené v Itálii. Její osobitá čokoládová chuť s lehkým tónem pralinek, Vám připomene krásné chvíle u italského espressa v jejich tradičních kavárnách. Tak neváhejte a potají unikejte od každodenního shonu do klidných končin Itálie s naší kávou. Budete okouzleni.

ESPRESSO SMĚS LUŽ

Svou chutí a vůní charakterizuje rozkvetlé louky Lužických hor, jejich pohodu, kterou Vám přinese pobyt v nich. Čokoládový základ doplněný o vyváženou chuť pomerančů, limetek, broskví a melounů Vám navodí tuto pohodu i u Vás doma.

CENÍK PRAŽENÉ KÁVY V KAFE LAKY

Naši kávu si můžete také odnést a připravit si i doma voňavé potěšení s čerstvě upraženou kávou. Dáte si zrnkovou anebo ji chcete umlít na espresso, french press, nebo snad filtrovanou?

Balení 100g cena od 59 Kč.

 

KONTAKTY

PRAŽÍRNA a kavárna

Bc. Ladislav Kyndl
U Vodního hradu 2974
Česká Lípa
470 01

IČO:

06864970

DIČ:

CZ7806080953

 

KONTAKTNÍ ADRESA:

Bc. Ladislav Kyndl
Východní 2611
Česká Lípa
470 06

TELEFON do kavárny:

+420 601 185 406

E-MAIL:

info@kafelaky.cz

FaceBook

fb.com/kafe.laky.5